Asia Tomala

Najnowsza książka R.J. Palacio ukazała się w księgarniach 14 marca 2018 roku. W Cudowny chłopak i ja: 3 cudowne historie na nowo poznajemy historię Auggiego, tym razem oczami jego kolegów ze szkoły i przyjaciela z dzieciństwa. Wielu czytelników ponownie zachwyciło się historią nawiązującą do pierwszej opowieści o Auggiem Pullmanie – Cudowny chłopak.

post-3

Amerykańska autorka, R.J. Palacio, dzięki której mieliśmy okazję poznać Auggiego Pullmana, odpowiadając na pytania piątoklasistów, ujawnia kulisy pracy z hollywoodzkimi producentami, wyjaśnia, dlaczego historię Augusta widzimy z różnych perspektyw, a także zdradza, z którym z bohaterów „Cudownego chłopaka” najbardziej się utożsamia.

post-2

„Jak traktujesz ludzi, którzy się od ciebie różnią?” – to pytanie stanowiące oś powieści „Cudowny chłopak” autorstwa R.J. Palacio. Międzynarodowy bestseller po raz pierwszy wydany w 2012 roku, przeniesiony niedawno na srebrny ekran, to opowieść poruszająca w nas struny, o których zbyt często zdajemy się zapominać.

W_D04__00591.NEF

Od połowy stycznia 2018 roku w polskich kinach można oglądać długo wyczekiwaną ekranizację „Cudownego chłopaka”. Powstały na podstawie międzynarodowego bestsellera autorstwa amerykańskiej pisarki R.J. Palacio film obejrzało już ponad 600 tysięcy widzów. Ta imponująca liczba nikogo nie dziwi, w końcu „Cudowny chłopak” to pełne ciepła i humoru kino familijne, które chwyta za serce zarówno młodszych, jak i starszych widzów. Dostępność filmu w dwóch wersjach – z napisami i dubbingiem sprawia, że każdy widz znajdzie coś dla siebie.

6

Julia Roberts, filmowa mama Augusta Pullmana, w rozmowie z „Entertainment Weekly” opowiada o swoich wrażeniach po lekturze „Cudownego chłopaka” R.J. Palacio, staraniach o rolę Isabel Pullman, zapadającym w pamięć przesłaniu filmu oraz o tym, gdzie tkwi klucz do sukcesu, by w teorii wzruszająca i pełna ciepła historia w praktyce nie okazała się łzawą i trudną do strawienia blisko dwugodzinną opowieścią.