PORTERT_AUTORKI

 

R.J. PALACIO

R.J. Palacio to amerykańska autorka mieszkająca wraz z mężem, dwoma synami i dwoma psami na nowojorskim Brooklynie. Jej debiutancka powieść Cudowny chłopak, bestseller „New York Timesa”, odniosła międzynarodowy sukces – została opublikowana w 45 krajach i sprzedała się w ponad 6 milionach egzemplarzy. Zachęcające do czynienia dobra i bycia życzliwym przesłanie książki stało się inspiracją do zorganizowania kampanii społecznej o nazwie „Choose Kind”, która spotkała się z ogromnym zainteresowaniem i poparciem ze strony zarówno dzieci, jak i dorosłych, i to nie tylko w Stanach Zjednoczonych.

R.J. Palacio, pochodząca z rodziny o korzeniach kolumbijskich, urodziła się 13 lipca 1963 roku w Nowym Jorku. Pisarka ukończyła Wyższą Szkołę Sztuki i Projektowania na Manhattanie, a także Parsons School of Design, gdzie rozwijała swoje umiejętności ilustratorskie. Z sukcesem rozwijała karierę ilustratorki. W swoim CV Palacio ma również stanowisko dyrektora artystycznego w kilku dużych wydawnictwach książkowych. Zaprojektowała tysiące okładek dla rzeszy pisarzy tworzących zarówno w gatunku fikcji literackiej, jak i prozy non-fiction. Na swoim koncie ma m.in. projekty okładek dla: Paula Austera, Thomasa Pynchona, Salmana Rushdiego, Louise Erdrich, Sue Grafton, Johna Fowlesa.

Na fali międzynarodowego sukcesu książki powstały kolejne pozycje, zarówno skierowane do najmłodszych czytelników (ilustrowana wersja historii Auggiego dla dzieci – CUDOWNY CHŁOPAK. WSZYSCY JESTEŚMY WYJĄTKOWI), jak i inne, pozwalające czytelnikom jeszcze lepiej poznać świat Auggiego Pullmana: kontynuacja książki pt. Cudowny chłopak i ja. Trzy cudowne historie, która przedstawia spojrzenie na świat Auggiego z trzech nowych punktów widzenia, oraz dwa uzupełniające tytuły 365 dni cudowności i Cudowny dziennik z inspirującymi cytatami i złotymi myślami, dotyczącymi odwagi, przyjaźni, miłości i życzliwości przez cały rok.

JESZCZE WIĘCEJ INFORMACJI ZNAJDZIECIE TU:

www.rjpalacio.com

@rjpalacio

rjpalacio.tumblr.com