spotkanie-online-banner

WEŹ UDZIAŁ W SPOTKANIU R.J. PALACIO Z POLSKIMI CZYTELNIKAMI!

obrazek-do-informacji-o-spotkaniu

ŚRODA 9 WRZEŚNIA 2020

godz.  18:00 

SPOTKANIE ONLINE

NA ŻYWO / Z MOŻLIWOŚCIĄ ZADAWANIA PYTAŃ AUTORCE

W trakcie spotkania porozmawiamy z R.J. Palacio o tolerancji, różnorodności, edukacji i przede wszystkim o czynieniu dobra, bowiem tak jak w „Cudownym chłopaku”, tak i w "Białym ptaku" autorka przypomina, że dobro trzeba czynić zawsze. Nawet w czasach, kiedy można za to zapłacić najwyższą cenę. Nawet jeśli jest się tylko dzieckiem.

W zorganizowaną przez R.J.Palacio akcję społeczną "Wybierz Dobro" (Choose Kind) włączyły się tysiące szkół, również szkoły polskie. W "Białym ptaku" autorka sięga do historii II wojny światowej, aby pokazać, że wartości, dzięki którym uratowano życie dziesiątkom tysięcy ludzi, są ważne także dzisiaj.

Rozmowę poprowadzi Justyna Suchecka, a przetłumaczy Taida Meredith. W trakcie wydarzenia możliwe będzie zadawanie pytań w komentarzach pod streamingiem. Transmisja ze spotkania będzie dostępna na Facebook.com/empikcom. Spotkanie będzie również tłumaczone na język migowy.

PIĄTEK  24 MAJA 2019 12:00 - 13:00  Warszawskie Targi Książki, Stadion Narodowy – sala Barcelona

WARSZTATY DLA DZIECI I MŁODZIEŻY

sl_4

Wybierz dobroć! Dlaczego warto być uprzejmym, tolerancyjnym i otwartym – warsztaty i spotkanie z R.J. Palacio.

Spotkanie dla grup zorganizowanych. Aby zarejestrować grupę kliknij tu: http://www.targi-ksiazki.waw.pl/dla-zwiedzajacych-rejestracja-grupy

sl_3

PIĄTEK  24 MAJA 2019 13:00 - 14:00 Warszawskie Targi Książki, Stadion Narodowy – sala Barcelona

SPOTKANIE DLA PEDAGOGÓW, BIBLIOTEKARZY, ANIMATORÓW KULTURY I RODZICÓW

O tolerancji, różnorodności, edukacji, literaturze i czytelnictwie z R.J. Palacio rozmawiać będzie Sylwia Chutnik – pisarka, publicystka, działaczka społeczna i promotorka czytelnictwa, kuratorka festiwali i inicjatyw literackich, laureatka nagród literackich i społecznych. Wstęp wolny dla wszystkich chętnych!