BOHATEROWIE_AUGGIE
BOHATEROWIE_VIA
BOHATEROWIE_JACK_WILL
BOHATEROWIE_SUMMER
BOHATEROWIE_JULIAN
BOHATEROWIE_CHARLOTTE
BOHATEROWIE_CHRISTOPHER
BOHATEROWIE_MIRANDA
BOHATEROWIE_JUSTIN
BOHATEROWIE_AUGGIE

AUGGIE

Auggie (August) Pullman ma 10 lat. Uwielbia grę na xboxie i swoją suczkę Daisy, a na punkcie Gwiezdnych wojen ma prawdziwego hyzia. Jego ulubionym bohaterem jest Jango Fett. Miał nawet kiedyś warkoczyk z tyłu głowy, niczym prawdziwy padawan.

Auggie przeszedł do tej pory dwadzieścia siedem operacji – niektóre były naprawdę poważne, inne kosmetyczne – i nawet dla doświadczonych lekarzy wciąż stanowi medyczną zagadkę. A wszystko przez jeden gen. Rodzice Auggiego i siostra, Via, również są jego nosicielami, ale tylko u niego gen jest aktywny.

Niezwykły wygląd Augusta sprawia, że ludzie gapią się na niego, ale chłopiec jest do tego przyzwyczajony. Z powodu swojej choroby Auggie ma też problemy ze słuchem. Na szczęście nowy aparat mu pomaga. Nie bardzo też wiadomo, kiedy August się uśmiecha i czy w ogóle to robi. Z powodu operacji spędził sporo czasu w szpitalu, dlatego do tej pory uczył się w domu. Teraz jednak dołączył do innych dzieci, które chodzą do piątej klasy w szkole publicznej im. Henry’ego Warda Beechera, i zawarł mnóstwo nowych przyjaźni. Dzięki temu uśmiecha się prawie przez cały czas.

VIA

Via (Olivia) Pullman jest starszą siostrą Auggiego, uczennicą pierwszej klasy szkoły średniej.

Czasem wydaje się jej, że dla swojej rodziny nie jest tak ważna jak Auggie, zwłaszcza odkąd nie żyje babcia, którą bardzo kochała. Via często bywa sfrustrowana tym, że bardziej niż sobą jest siostrą Auggiego, co nie zmienia faktu, że jest wobec brata niezwykle opiekuńcza. Jest dla niego nie tylko wspaniałą siostrą, lecz także fantastyczną przyjaciółką.

BOHATEROWIE_VIA
BOHATEROWIE_JACK_WILL

JACK WILL

Jack Will jest jednym z pierwszych przyjaciół Auggiego w nowej szkole. Chłopcy uczęszczają razem na różne zajęcia. Jack nie przepada za szkołą, z wyjątkiem niektórych lekcji – wuefu i informatyki.

Toleruje też przerwy między zajęciami, zwłaszcza tę na lunch. Na szczęście, dzięki obecności Augusta, nawet na nielubianych lekcjach może się świetnie bawić. Jack to jego pierwsze imię, a Will to nazwisko, ale wiele osób nazywa go Jackiem Willem, jakby to było jego imię.

SUMMER

Summer Dawson jest popularna, ale nie zawsze robi to, co inne popularne dziewczyny.

Już pierwszego dnia w szkole August i Summer, jedząc wspólnie lunch, zdali sobie sprawę, że ich imiona idealnie do siebie pasują: Summer oznacza po angielsku lato, a August to angielska nazwa sierpnia, czyli imiona obojga to nazwy letnich miesięcy.

August i Summer chodzą razem tylko na jeden przedmiot, ale codziennie spędzają razem przerwę na lunch i widzą się po szkole. Ulubionym powiedzeniem Summer jest „Gites!”, co idealnie określa ją samą.

BOHATEROWIE_SUMMER
BOHATEROWIE_JUSTIN

JUSTIN

Justin to chłopak Vii. Jest skrzypkiem w zespole zydeco, który gra kreolską muzykę z Luizjany (choć Justin pochodzi z Brooklynu).

Jego rodzice są rozwiedzeni, a Justin ma przyrodniego brata, z którym nie jest zbyt zżyty.

Uwielbia za to bliskość i ciepło panujące w rodzinie Pullmanów.

MIRANDA

Miranda Navas i siostra Auggiego, Via, przyjaźnią się od pierwszej klasy podstawówki, więc Miranda zna Augusta od dziecka.

Ponieważ Auggie przez długi czas lubił ukrywać twarz pod kaskiem astronauty, co dawało mu poczucie bezpieczeństwa, on i Miranda na okrągło śpiewali piosenkę Space Oddity Davida Bowiego.

Jej rodzice rozwiedli się latem, tuż przed rozpoczęciem przez nią szkoły średniej, więc Miranda i Via nie są już ze sobą tak blisko jak do tej pory.

BOHATEROWIE_MIRANDA
BOHATEROWIE_JULIAN

JULIAN

Julian Albans skutecznie utrudnia Auggiemu szkolne życie.

Od początku jest dla Augusta niemiły i nastawia przeciwko niemu innych uczniów.

Ponieważ jest jedynakiem, popularność w szkole jest dla niego niezwykle ważna.

CHARLOTTE

Charlotte Cody jest jednym z najmądrzejszych dzieciaków w swojej klasie, z tego powodu wszyscy pozostali mają ją za wzór cnót.

Kocha teatr i taniec, ma dwie siostry i małego szczeniaka wabiącego się Suki, adoptowanego ze schroniska dla zwierząt.

Jest bardzo przyjacielska i zawsze stara się zachować neutralność, nie stając po żadnej ze stron.

Być może durzy się w Jacku Willu. Ale tylko być może.

BOHATEROWIE_CHARLOTTE
BOHATEROWIE_CHRISTOPHER

CHRISTOPHER

Christopher Blake jest najlepszym przyjacielem Auggiego, odkąd obaj byli dziećmi.

Towarzyszył Augustowi przez wszystkie te lata, gdy kolejne operacje zmieniały jego wygląd na odrobinę bardziej zwyczajny.

Trzy lata temu przeniósł się do Bridgeport w stanie Connecticut, oddalonego o ponad godzinę drogi od North River Heights, gdzie mieszka Auggie. Teraz chłopcy nie widują się zbyt często, ale rozmawiają online.

Po szkole Christopher gra na gitarze w zespole muzycznym. Podobnie jak Auggie, ma obsesję na punkcie Gwiezdnych wojen. Obaj marzą o tym, by pewnego dnia polecieć w kosmos i wylądować na Plutonie.