MIŁOŚĆ TO PODRÓŻ BEZ KOŃCA.

R.J. Palacio

Palacio_Pony_wnetrze_wyklejka

Wspaniała opowieść o dorastaniu, sile miłości oraz o więzach silniejszych niż przestrzeń i czas. 

NOWA POWIEŚĆ DLA MŁODZIEŻY AUTORKI BESTSELLEROWEGO CUDOWNEGO CHŁOPAKA!

POŁĄCZENIE EPICKIEGO WESTERNU Z POWIEŚCIĄ GROZY − TA KSIĄŻKA OD RAZU WEJDZIE DO KANONU LITERATURY!

Opowieść o chłopcu, który pragnie odnaleźć ojca. Towarzyszą mu duch i tajemniczy konik, który najwyraźniej zna drogę…

Dwunastoletniego Silasa budzi w nocy niespodziewane pojawienie się trzech jeźdźców, którzy zabierają ze sobą jego ojca. Przerażony chłopiec jest zdany na siebie i towarzystwo Mittenwalda, który jest… zjawą. Ale kiedy pod drzwiami pojawia się konik, Silas wie, co musi zrobić. Wyrusza w niebezpieczną podróż, by stawić czoło lękom, odnaleźć ojca, połączyć przeszłość z przyszłością i odnaleźć swoje miejsce w świecie. 

R.J. Palacio snuje wstrząsającą, ale wyjątkowo piękną opowieść o dorastaniu, o potędze miłości i nierozerwalnych więziach. Dzięki przejmującej głębi wyjątkowej narracji jest to jedna z tych rzadkich książek, które natychmiast stają się klasyką – dla czytelników w każdym wieku.

C.S. Lewis powiedział kiedyś, że „opowieści dla dzieci, którymi mogą się cieszyć tylko dzieci, nie są w najmniejszym stopniu dobrymi historiami”. A Pony R.J. Palacio to książka dla każdego. Jest zupełnie inna niż Cudowny chłopak, ale równie fantastyczna. Przełomowa, tajemnicza i pełna przygód!

A jeśli wciąż macie w pamięci filmy Prawdziwe męstwo braci Coen i Czas wojny Stevena Spielberga, powieści Cormaca McCarthy’ego czy Bracia Sisters Patricka deWitta, to Pony jest właśnie dla was!

WYBRANE RECENZJE

Doskonała!

The Wall Street Journal

Cudowna opowieść o odwadze… Napisana w duchu młodzieżowej klasyki, lecz z nowoczesnym twistem.

Jorge Lacera, NPR

Magiczna historia! Lektura Konika to czysta rozkosz.

Rebecca Stead, autorka "Gdy tu dotrzesz"

Kolejny współczesny klasyk od R.J. Palacio! Opowieść, która porywa i otwiera serca. Książka pełna ponadczasowych refleksji na temat miłości i wiary, napisana jednak w duchu fascynującej powieści przygodowej w stylu Jacka Londona.

Gayle Forman, autorka "Zostań, jeśli kochasz"

Kryminał, powieść przygodowa i powieść grozy w jednym. Pony opowiada historię chłopca „z żarem w głowie”, która roznieci ogień również w umysłach czytelników. Ta jak dotąd najbardziej ambitna książka R.J. Palacio jest równie fascynująca, co satysfakcjonująca.

Adam Gidwizt, autor książek z gatunku fantasy

Porywająca przygoda… Pony pokazuję wielką klasę Palacio jako autorki. I choć ta opowieść wyraźnie różni się od Cudownego chłopaka, znów w poruszający sposób mówi o uczuciach, rodzinie, podejmowaniu wyzwań i przełamywaniu słabości.

Booklist

Historia pełna fantastycznych postaci i zdarzeń. R.J. Palacio zręcznie komunikuje, że wszyscy podążamy własną wyjątkową drogą, a to, co nas łączy, jest zawsze silniejsze i ważniejsze niż to, co nas dzieli.

Jared Padalecki

Gdy tylko zaczęłam czytać zdumiewającą powieść R.J. Palacio, zdałam sobie sprawę, że moje życie nie należy już do mnie –  należało do Silasa, mądrego i odważnego chłopca, który jest jej bohaterem. Niezwykle wciągająca, pięknie napisana książka.

Margot Livesey, pisarka