„WIEM, ŻE NIE MOGĘ ZMIENIĆ TEGO JAK WYGLĄDAM.
ALE BYĆ MOŻE LUDZIE MOGLIBY ZMIENIĆ SPOSÓB, W JAKI NA MNIE PATRZĄ”.

auggie

Cudowny chłopak to wzruszająca i niezwykle przejmująca opowieść o Auguście Pullmanie, zwykłym chłopcu o niezwykłej twarzy, która weszła już do klasyki współczesnej literatury, zdobywając serca kolejnych czytelników.

Na fali międzynarodowego sukcesu autorka postanowiła wyjść naprzeciw oczekiwaniom najmłodszych czytelników. Tak powstała książka Cudowny chłopak. Wszyscy jesteśmy wyjątkowi ­­- pełna przygód historia Augusta i jego czworonożnej przyjaciółki, suczki Daisy z przepięknymi ilustracjami, dopełniona krótkimi, wyrazistymi tekstami.

R.J. Palacio, nawiązując do tradycji najważniejszych autorów książek dla dzieci, którzy sami je ilustrowali, takich jak Antoine de Saint-Exupéry, Beatrix Potter czy Maurice Sendak, pokazuje najmłodszym czytelnikom, jak to jest żyć w świecie Auggiego, w którym chłopiec, choć czuje się taki sam jak jego rówieśnicy, zawsze jest postrzegany jako ktoś, kto nie pasuje. Cudowny chłopak. Wszyscy jesteśmy wyjątkowi to opowieść o Auguście, ale tak naprawdę o każdym z nas. W końcu wszyscy marzymy o tym, by nas zauważono i by inni lubili nas takimi, jakimi jesteśmy. To także doskonała książka, która może stać się pretekstem do rozmowy z dziećmi o tolerancji, empatii i zrozumieniu drugiego człowieka.

NAJLEPSZA KSIĄŻKA OBRAZKOWA 2017

Zwycięzca w plebiscycie Goodreads Choice Award 2017

goodreads choice award logo