CUDOWNY CHŁOPAK. BIAŁY PTAK plakat
tytul-bialy-ptak

Nagrodzona OSCAREM za „Królową” HELEN MIRREN oraz znakomita w „Sex Education", „The Crown” i „Z archiwum X” GILLIAN ANDERSON w opowieści o tym, że każdy zasługuje na drugą szansę.

OBSADA

Gillian Anderson

„Z archiwum X” - serial, „The Crown” - serial, „Sex Education” – serial, „Szpieg, który mnie rzucił”, „Ostatni król Szkocji”

Helen Mirren 

„Królowa” - OSCAR, „Szybcy I wściekli 9”, „Podróż na sto stóp”, „RED”, „Gosford Park”, „Kaligula”, „Hitchcock”

Bryce Gheisar

„Cudowny chłopak”, „Był sobie pies”, „15:17 do Paryża”

Olivia Ross

„Obsesja Eve” – serial, „The Old Guard”, „Dziecko Rosemary” – serial

Orlando Schwerdt

„Dzieci kukurydzy”, „Prawdziwa historia gangu Kelly’ego”

GALERIA ZDJĘĆ

TWÓRCY FILMU

Reżyseria - Marc Forster („Marzyciel”, „Czekając na wyrok”, „Quantum of Solace", „World War Z”, „Krzysiu, gdzie jesteś?”)

Gatunek - familijny
Produkcja - USA 2022
Dystrybucja w Polsce - MONOLITH FILMS
PREMIERA w Polsce - 2 lutego 2024

Minęło kilka lat od wydarzeń znanych z „Cudownego chłopaka”. Julien usunięty ze szkoły za niekoleżeńskie traktowanie małego Auggiego, próbuje odnaleźć się w liceum. Rozgoryczony, wściekły na cały świat, nie potrafi nawiązać kontaktu z rówieśnikami. Na życzliwość reaguje niechęcią. Nie umiejąc sobie poradzić z poczuciem winy izoluje się od szkolnej społeczności. Jego nieco ekscentryczna babcia wie jednak, że każdy zasługuje na drugą szansę. Postanawia podzielić się z Julienem poruszającą historią swojej młodości. Jej niezwykłe losy są dowodem na to, że ten kto ma w sercu odwagę, życzliwość i otwartość na drugiego człowieka potrafi dokonać rzeczy, o które sam by siebie nie podejrzewał. Czy ta niezwykła historia miłości i walki o przetrwanie odmieni Juliena?

Najnowszy film twórcy nagrodzonych OSCARAMI hitów „MARZYCIEL” i „CZEKAJĄC NA WYROK”, a także przebojowych „WORLD WAR Z”, „QUANTUM OF SOLACE” i „KRZYSIU, GDZIE JESTEŚ?”.